Прекрасної осінньої днини, 13 жовтня 2018р., учні 5-7 класів Новосільського НВК побували на батьківщині великого Каменяра — Івана Яковича Франка – в селі Нагуєвичі, що розкинулось у передгір’ї Карпат між мальовничих пагорбів і лісів. Гостинно зустріла учнів  Франкова садиба, що у селі Нагуєвичі. Учні побували у садибі, де народився Іван Якович, пройшлися місцями, де проминула юність митця. Змістовною розповіддю зацікавила учнів екскурсовод меморіального музейного комплексу.

Учні залюбки пройшлись Франковими стежками, розглядаючи дерев’яні скульптури до творів митця, вчитуючись у пророчі слова поета.

Сонце та осінні барви додали поїздці відповідного колориту.  Учні радісні повернулися додому. Враженнями школярі ділилися зі своїми батьками та друзями.