У Новосільському НВК напередодні празника Покрови Пресвятої Богородиці та свят на її честь : створення УПА , Дня захисника України та Дня Українського козацтва – було проведено урочисте посвячення третьокласників в козачата. Після виконання Державного Гімну України під звуки «Козацького маршу» в святково прикрашений зал чітким маршем увійшли майбутні козачата . З великим натхненням і самовідданістю декламували вони вірші про Україну , про славний козацький рід та їх приналежність до козацького роду, співали пісні «Ми маленькі козачата» , « Ми козаки» . Під час присяги бути чесними і справедливими , не порушувати клятву , бути вірними Україні і народу. Їх лиця випромінювали щастя і радість , бо відчули себе справжніми нащадками козаків .Зі слів ведучих, семикласників Білої Вікторії та Лещинського Максима присутні в залі учні дізналися про історію виникнення свята Покрови та свят на її честь .
Учні- четвертокласники декламували вірші поетів Львівщини Г.Міколяш, І.Поповича про героїв УПА та захисників України .
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв УПА та захисників України .
Привітали маленьких козачат і всіх присутніх в залі директор НВК Ліщинська О.С. та вчителька третьокласників Боднар У,І.
Свято закінчилося спільною молитвою за Україну, і виконанням Державного Гімну України.