З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, людської гiдностi, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в Новосільському НВК для учнів 5-9 класів було проведено урок патріотизму «День Соборності. Від діда-прадіда». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Також представники учнівського самоврядування оформили стенд «Соборність в душах, єдність у серцях». А з учнями 1-4 класів були проведені виховні години  «Україна – єдина Соборна держава», «Співаєм славу тій події і тепер», «Україна — мій сонячний дім», «Соборна Україна».        Щоб підкреслити  значення  свята, школярі одягнулися  у вишивані сорочки. Учні навчально-виховного комплексу впевнені, що Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.