Напередодні пам’ятного скорботного дня в історії нашої держави, який, без сумніву, можна назвати «Найжахливіші жертви твої, Україно!», до карти України, вкритої, як саваном, з самого ранку підходили школярі, і працівники Новосільського НВК, несучи в руках квітку-незабутку, і чіпляли її на карту. І вкрилась вона, ніби голубими вогниками пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.
На столі символи України: хліб, калина, пшеничне колосся і образ Матері Божої, щоб взяла під Свою опіку невинні жертви, а Господь Бог оселив їх в Свої Небесні оселі.
Скорботні слова, що злітали з уст учнів 8 класу, не залишили нікого байдужим. Сльози гіркого болю і смутку були на очах присутніх в залі.
Директор НВК, Ліщинська Оксана Степанівна, в своєму слові-зверненні наголосила, що це трагічна історія 1932-1933 рр., яку не можна переписати, викреслити з пам’яті народу.
Хвилиною мовчання, запаленням свічок та спільною молитвою «Отче наш» і «Богородице Діво» завершився цей день скорботи.
Підготувала вшанування пам’яті загиблих під час голодомору класний керівник 8 класу Івасечко Марія Дмитрівна.