У п’ятницю 3 травня 2019 року учні 8 класу Новосільського НВК побували на екскурсії в селі Кульчиці  Самбірського району. Це невеличке село є батьківщиною одразу двох видатних українців – гетьмана Петра Сагайдачного та власника однієї з перших віденських кав’ярень Юрія Кульчицького.  Музей Петра Сагайдачного був відкритий у 1992 році у колишньому приміщенні початкової школи. Матеріали музею присвячені як життю і діяльності гетьмана Війська Запорозького та автора «Віденської кави» так і історії села Кульчиці. А  ще, поруч із будівлею музею, у старовинній бойківській хаті розміщена цікава виставка предметів народного побуту початку ХХ ст.  Школярі захоплено слухали розповідь екскурсовода, з цікавістю розглядали експонати і мали можливість відчути атмосферу минулих років.