В Новосільському НВК І-ІІ ступенів відбувся ранок-реквієм, присвячений Чорнобильській трагедії. Тривожно лунає шкільний дзвінок і маленькі дзвоники школярів. Біля стенду «Чорнобиль: біль і пам’ять» стали з плакатами четвертокласники, щоб розказати присутнім про жахливу трагедію в історії неньки України і всього світу.
На столі кетяги верби і калини, букети дзвіночків-нарцисів, образ Матері Божої Неустанної помочі, запалені свічки. Перед очима спливають події 35-річної давності – чорний ранок 26 квітня 1986 року. Мирна, щаслива весна перестала існувати.
Один за одним декламують діти гіркі, як полин (а чорнобиль-трава це і є полин), віршовані рядки, які обпікають серце і душу.
Кохану землю вбили без ножа,
Витає смерть невидима над нами,
Волає криком зболена душа,
Димить реактор горя небесами.

Хвилиною мовчання вшанували присутні героїв-ліквідаторів, які ціною власного життя оплатили шанс на життя мільйонів.
Не залишив нікого байдужим і перегляд відеофільму «Чорнобиль – пам’ять України».
На оптимістичні ноті закінчується ранок, що пісня в музі ще озветься, і доля сонечком зійде, щоб швидше минувся час лиха й випроби. Щоб змився дощами пекельний Чорнобиль Боже Великий, нам допоможи!
Ранок реквієм підготували учні 4 класу разом із своєю вчителькою Марією Степанівною Зискун.