18 травня у 8 класі Новосільського НВК І-ІІ ст. була проведена відкрита виховна година під гаслом «Ми тебе не забули, Тарасе», приурочена 160-літтю перепоховання тіла поета з Петербурга до Канева.
У вступному слові класний керівник Івасечко М.Д. наголосила, що мета виховної години – допомогти дітям усвідомити світове значення творчості Т. Шевченка, виховувати почуття гордості за геніїв нашої землі.
Розповіді учнів перепліталися з висвітленням на екрані проектора шляху, по якому везли тіло Тараса під звуки мелодії пісні «На високій дуже кручі», що стала народною. Учні підходили до «Дерева Мудрості» з листочками, на яких були видрукувані народні прислів’я та вислови видатних людей про поета :
– «Шевченкові твори сяють як ясні зорі»
– Його геній розрісся як дерево, простягнувши крону над віками»
Запалали свічки Пам’яті. Хвилиною мовчання вшанували присутні в класі безсмертя Кобзаря.
Директор НВК І-ІІ ст. Ліщинська О.С. подякувала дітям і Марії Дмитрівні за змістовно проведену виховну годину, яка збагатила учнів новими знаннями про поета, а в серці кожного залишила слова: «Наш єси, поете, а ми народ твій і духом твоїм дихатимемо вовіки і віки».